Kategorie: Wszystkie | Historia | stare wpisy | z dnia na dzień
RSS
wtorek, 26 czerwca 2007
Blamaż premiera
To, co premier wyprawia z pielęgniarkami, to przechodzi już wszelkie pojęcie. Na pewno więcej miał zrozumienia dla swojego kota niż dla kobiet w pielęgniarskich czepkach.
środa, 20 czerwca 2007
słodkie synki, czyli "demokracja" kwitnie
Obecny prezydent wypowiada się o byłym prezydencie, nobliście, per zdrajca ideałów "Solidarności" i stwierdza, że odetchnął z ulgą gdy w 1995 r. wybory wygrał były członek SZSP i PZPR, szef SLD Aleksander Kwaśniewski... Wałęsa w zamian nazywa go słodkim synkiem...
poniedziałek, 04 czerwca 2007
Górnicy i "Teczki"
Ubiegłotygodniowy wyrok na zomowców z "Wujka" i widok śpiewających hymn górników bardzo mnie wzruszył i ucieszył. Nareszcie... Wczoraj, w dzień swoich imienin, poszedłem obejrzeć spektaktl Teatru Ósmego Dnia "Teczki". Znowu się wzruszyłem. Ósemki przeniosły widzów 30 lat wstecz, w czasy PRL, agentów i działań operacyjnych. Przełamałem się i postanowiłem coś w blogu napisać.
sobota, 12 maja 2007
Ocean żalu
Po 15 latach ponownie doszło do kompromitacji części tzw. obozu solidarnościowego, który na sztandarach jako główny cel niósł rozliczenia a nie demokrację, prawo i tolerancję. Wówczas w obronie demokracji stanęła i rządy na krótko przejęła, jak się okazało dość krucha grupa ugrupowań postsolidarnościowych, które wyżej nad rozliczenia stawiała sobie prawa człowieka, demokrację i najważniejsze zasady prawodawstwa. Dziś zasad państwa prawa, demokracji i praw człowieka bronili jedynie ludzie kontynuujący tradycję PZPR. Gorycz, niesmak, żal i wstyd. Ale przede wszystkim ocean żalu do rządzącej partii i prezydenta.
środa, 09 maja 2007
Jak "Solidarność" popierała komunizm
W obecnym czasie polowania na czarownice należy ujawnić wszystkie czarne karty z historii najnowszej. Przede wszystkim te, które tropi rząd Leppera, Kaczyńskiego i Giertycha planujący likwidację symboli komunizmu i napiętnowanie tych wszystkich, którzy z komunistami spod znaku Lenina i Gorbaczowa mieli coś wspólnego.
wtorek, 01 maja 2007
Pracować, by żyć, być wolnym i tworzyć dobro
Praca jest nieodłącznym atrybutem ludzkiej natury. Chyba od zawsze to właśnie zdolność do pracy jednych ludzi była wyzyskiwana przez innych i dlatego ludzie od zawsze walczą o swoje prawa. Czy ludzie będą mogli kiedyś powiedzieć, że wykonują pracę godną, że nie są wyzyskiwani, zmuszani do wykonywania rzeczy, które poniżają lub budzą odrazę? Kilka moich mysli z okazji święta św. Józefa:) - dawniej 1 maja.
sobota, 28 kwietnia 2007
Co tam nowego na sali sądowej
Wypadałoby poinformować tych, którzy do mnie zaglądają, co tam słychać na wokandzie. Słychać mało bo strona przeciwna na sprawę nie przyszła za to przedłożyła nowy 38-stronnicowy elaborat. Jest więc sporo czytania. Nudnego czytania.
czwartek, 19 kwietnia 2007
Mazowiecki 27 i 17 lat temu
Kilka zdjęć, na których jest Tadeusz Mazowiecki i kilka słów związanych z ich zrobieniem.
wtorek, 03 kwietnia 2007
Konstytucja miała zniszczyć Polskę
Minęło 10 lat i dziś mało kto pamięta jakie emocje towarzyszyły kampanii przed referendum w sprawie konstytucji. Było porównanie do Targowicy, wzywano do intronizacji Chrystusa na króla Polski bo tylko Bóg mógł ocalić Polskę przed masonami, liberałami i zdrajcami narodu. Krzyczano „non possumus”, bo przy pomocy nowej Konstytucji miał zostac zgładzony polski naród.
poniedziałek, 02 kwietnia 2007
Agenci są wśród nas
Wyobraź sobie, że co 20 z twoich znajomych jest TW. Piszą raporty o każdym twoim nieprzyzwoitym z moralnego punktu widzenia wypadku, który może posłużyć tajnym służbom za hak. To samo notują o życiu twoich znajomych. Piszą donosy na innych TW nie wiedząc, że oni są TW. Powstaje pokaźny zbiór materiałów o całym twoim środowisku, jak i o każdej osobie z tego środowiska. W teczkach leżą starannie posegregowane informacje o tym, że pijany Kowalski ganiał na golasa pokojówkę hotelową, a to, że ktoś inny wziął łapówkę za np. wypisanie zwolnienia lekarskiego, o innym z kolei, że o tobie powiedział żeś świnia i cham.
 
1 , 2 , 3 , 4